WordPress tárhely internetszolgáltató? A mai vállalkozások hatalmas mennyiségű adatot gyűjtenek mindenféle dologról: ügyfelekről, működési folyamatokról, logisztikáról, gépek állapotáról, a termékek állapotáról és még sok másról. Ezeknek az adatoknak az értéke abból származik, hogy értelmet adnak nekik, felhasználják őket a problémák megoldására vagy új lehetőségek felfedezésére. Ehhez azonban nagy adatelemzésre van szükség, ami jelentős számítási erőforrások használatát igényli, gyakran rövid időn keresztül.
Hány domain név adható hozzá a tárhelyhez? Email tárhelyekhez egy “fődomain”, korlátlan számú aldomain és parkolt domain adható hozzá. Azonban különálló postafiókok csak a fődomainre és annak aldomainjeire készíthetőek, a parkolt domainek esetén domain (pl. domainnevem.com-ről domainnevem.hu-ra) vagy email cím szintű átirányításra van lehetőség. WordPress tárhely: Indítsd el új WordPress alapú weboldalad, webshopod vagy blogodat pár kattintással! Előre telepített WordPress, WordPress Toolkit Deluxe kezelő eszközzel. Találjon további információ ezen a webhelyen .sk domain regisztráció. Gyors & megbízható: Szolgáltatásainkat a legmodernebb és megbízhatóbb eszközökre és megoldásokra építjük, hogy a legjobb élményt tudjuk nyújtani.
2012-ben az Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) elindította az új általános felső szintű tartományok (új gTLD-k) programját a domain névtér bővítése érdekében. A TLD-k a webcímek fontos részét képezik, és a domain név és a pont mögötti betűket jelentik. Az olyan TLD-ket, amelyek nem egy országra vagy területre utalnak, általános TLD-ként (gTLD) ismerjük, ilyenek például a .com, .net és .org. Az innováció, a verseny és a fogyasztói választék fokozása érdekében azonban új gTLD-ket vezettek be. A program indulása óta több mint 1200 új gTLD-t hoztak létre: a legutóbbiak közül néhány a .kids, a .music vagy a .spa.
Ha Ön egy sikeres e-kereskedelmi áruházat üzemeltet abcdivat.hu néven, és csak ezt az egy domaint regisztráltatja, nem tartana sokáig, amíg mások regisztrálnának egy abcdivat.com vagy abcdivat.eu weboldalt és úgy tennének, mintha az Ön cége lennének. Eladhatják az Ön termékeinek hamisított változatait a gyanútlan vásárlóknak, vagy egyszerűen csak meglophatják őket. Mindez pusztító hatással lehet az Ön hírnevére. Ezért vált annyira elterjedté a több TLD regisztrálása. Ezt talán érdemes megfontolni. Mivel azonban ma már olyan sok TLD áll rendelkezésre, hogy évente több ezer euróba kerülne mindet bejegyeztetni. Ehelyett érdemes inkább azokat regisztráltatni, amelyeket a leghasznosabbnak tart. Ha például van .hu ccTLD-je, érdemes megfontolni a .com és .eu változatok egyidejű regisztrálását.
Ha nagyon éles szemmel nézi a webcímeket a böngészője felső sávjában, valószínűleg észrevette már bármely weboldal címének legelső részét, a “HTTP” vagy “HTTPS” betűket. De mi is az a HTTP, és hogyan működik? Vessünk egy pillantást a ragasztóra, amely összetartja a webet. A HTTP egy rövidítés, és a hipertext átviteli protokoll rövidítése. Bontsuk le egy kicsit, kezdve a “protokoll” résszel. A technika világában a protokoll azon szabályok összessége, amelyeket a gépeknek be kell tartaniuk ahhoz, hogy “beszélhessenek” egymással. Például a VPN protokollok határozzák meg, hogy a VPN-ek hogyan lépnek kapcsolatba a szerverekkel. A HTTP ennél sokkal kevésbé specifikus, és inkább az internet működésének szabályait határozza meg. Nézze meg további részletek ezen a webhelyen https://www.awh.hu/.